Waar hebben we het vandaag eigenlijk over? Iedere dag lichten we een gespreksonderwerp uit waar je het met je collega's over kunt hebben. Want dat geklaag over de baas en het weer gaat natuurlijk ook wel eens vervelen. De suggestie voor vandaag: PSV is kampioen van de Eredivisie! Hadden we je dit pak 'm beet 24 uur geleden gezegd, dan had je ons hoogstwaarschijnlijk voor gek verklaard. En terecht.
Vanavond is het groot feest in 't centrum van Eindhoven. Eerst trekt de equippe van Philip Cocu op een platte kar door de Lichtstad, waarna de spelers en staf van PSV gehuldigd zullen worden. Onbegrijpelijk, eigenlijk. Wie had dit 24 uur geleden gedacht? Eerlijk? Ajax, met net zoveel punten maar een veel beter doelsaldo dan PSV, hoefde gistermiddag 'alleen' maar even te winnen bij De Graafschap, de nummer 17 van de Eredivisie. Of PSV nou zou winnen, verliezen of gelijkspelen bij PEC Zwolle, maakte dan helemaal niets meer uit. Maar een onmachtig Ajax speelde gelijk bij de taaie Superboeren. Het werd 1-1. PSV won met 1-3 in Zwolle en pakte, geheel onverwacht, de titel. 't Moet niet gekker worden!
Lees ook: de logica van Frank de Boer
We blikken eventjes terug
En dat zal weinigen zijn ontgaan. Het zal nog een paar dagen het gesprek van de dag blijven. Het spijt ons, lieve Ajacieden, we blikken terug op de bijzonder dag van gisteren, met enkele van de leukste en opvallendste tweets en video's. Want, zeg nou zelf: dit is toch bizar!
Ook PSV juichte te vroeg
Het laatste fluitsignaal had nog helemaal niet geklonken in Doetinchem!
De taart
Nou, dan eten we deze maar zelf op.... pic.twitter.com/Ol0regzP2r
— Martine Zuil (@1326Martine) May 8, 2016
En het was nog zo goed bedoeld van De Graafschap..
De bus
Ouch: Ajax already prepared a bus with 2015/16 champions on the front. (via @VoetbalInside ) pic.twitter.com/cXJm2Qkz5z
— Dutch Football (@football_oranje) May 8, 2016
Oeps. Die stickers waren toch niet zo'n goed idee!
Relletjes konden niet uiblijven
Of Ajax nou wint of verliest: er moet gereld worden.
Stratumseind, altijd gezellig
Waar is dat feestje?
Leedvermaak
Op een schaal van 1 tot 10, hoe kwaad zijn Amsterdammers? Oh nee, er is geen schaal.
— Riza Tisserand (@cabaretier) May 8, 2016
Die zit..
Goeie vraag
Nu al benieuwd naar FOX Sports Docu: Het drama van Doetinchem
— Jean-Paul Rison (@JeanPaulRison) May 8, 2016
Nu al een aanrader.
Heb jij gisteren een ronduit fantastische, of een werkelijk verschrikkelijke dag beleefd? Laat het ons weten!