doDisplay('div-gpt-ad-PanoramaNL_below_menu_allpages');

Femke Halsema 'bedolven' onder 'gescheld en bedreigingen'

Er zijn simpelweg niet genoeg beveiligers te vinden, aldus Halsema over de eventuele huldiging van Ajax.
doDisplay('div-gpt-ad-PanoramaNL_below_image_article');
@media (max-width: 679px){#fig-6484ac2daafd2 img.lazyloading{background: #eee;}#fig-6484ac2daafd2 img{#fig-6484ac2daafd2 img.lazyloading{width: 470px;height: 470px;}}@media (min-width: 680px) and (max-width: 680px){#fig-6484ac2daafd2 img.lazyloading{background: #eee;}#fig-6484ac2daafd2 img{#fig-6484ac2daafd2 img.lazyloading{width: 624px;height: 624px;}}@media (min-width: 681px) and (max-width: 1320px){#fig-6484ac2daafd2 img.lazyloading{background: #eee;}#fig-6484ac2daafd2 img{#fig-6484ac2daafd2 img.lazyloading{width: 1290px;height: 726px;}}@media (min-width: 1321px){#fig-6484ac2daafd2 img.lazyloading{background: #eee;}#fig-6484ac2daafd2 img{#fig-6484ac2daafd2 img.lazyloading{width: 948px;height: 533px;}}Halsema

De Ajacieden staan aan de vooravond van hun zesendertigste kampioenschap. Want hoewel ze punten hebben laten liggen tegen AZ (2-2), verspeelde PSV, het enige team dat nog enigszins een bedreiging vormt voor de Amsterdammers, ook zeer dure punten. De Eindhovenaren speelden in Rotterdam namelijk 2-2. Mede door Gözübüyük, die Feyenoord een zeer discutabele strafschop toekende.

doDisplay('div-gpt-ad-PanoramaNL_in-content_top_article');

Het gevolg: Ajax kan woensdag tegen Heerenveen kampioen worden; bij winst is de buit binnen. Maar zelfs in dat geval, zit een eventuele huldiging op het Museumplein er dit jaar niet in, aldus Femke Halsema.

Niet genoeg beveiligers

"In 2019 kon het eindelijk na vele jaren weer: de Ajax-huldiging op het Museumplein", schrijft de Amsterdamse burgemeester in een bericht op Instagram. Iets dat ze naar eigen zeggen wilde herhalen dit seizoen.

Dat gaat hem alleen niet niet worden, zo maakt ze bekend in datzelfde bericht. Na 'talloze bedrijven' te hebben gebeld, heeft ze alsnog niet genoeg beveiligers weten te regelen. Nederland kampt volgens Halsema met 'een groot tekort aan beveiligingspersoneel', waardoor een eventuele huldiging in het stadion plaats zal vinden.

Bedreigingen en gescheld

Dit tot grote woede van een deel van de Ajax-supporters. "Sinds wij dit bericht naar buiten hebben gebracht ben ik persoonlijk bedolven onder bedreigingen en gescheld", onthult de voormalig GroenLinks-partijleider. "Daar reageer ik zelden op. Nu wil ik wel dringend vragen, hou je in!"

Verder snapt ze de teleurstelling en zegt te hopen dat het volgend jaar wel weer gewoon op het Museumplein plaatsvindt. Halsema: "Maar hou het beschaafd en vriendelijk, beschadig onze stad en onze club niet."

Reacties

Op het bericht wordt wisselend gereageerd. "Allemaal demonstraties door laten gaan en dit niet", schrijft iemand. Gevolgd door twee middelvingers. Een ander (her)introduceert de hashtag #halsemaout. "Geef Amsterdam terug."

Aan de andere kant is er ook volk dat achter de Amsterdamse burgemeester gaat staan, waaronder acteur en tv-maker Diederik Ebbinge. Die gaat er namelijk met gestrekt been in op Twitter:

"De lol van het eventuele kampioenschap van onze club wordt ons volledig ontnomen door het domme gore tuig dat zich Ajax-supporter noemt en dit soort bedreigingen uit. Al jaren verkloten jullie flutfiguren alles onder het mom van clubliefde", aldus de tv-maker en cabaretier. "Om te kotsen. Flikker op echt!#AJAX."

'Laffe knulletjes'

Het bericht van de Luizenmoeder-maker is echter voer voor meer haat en nijd, als we Ebbinge mogen geloven. "En alle onnozele reacties onder dit bericht zijn anoniem", schrijft hij in een vervolg-tweet. "Ik zou deze laffe knulletjes adviseren wat van hun leven te gaan maken. Krijg gelukkig ook berichten van harde kern jongens die het met me eens zijn maar dat niet durven te zeggen want groepsdruk. Wat een treurnis."

doDisplay('div-gpt-ad-PanoramaNL_in-content_bottom_article');

Laatste nieuws