Bizar

BIZAR: Politie neemt auto in beslag van man die voor de 9e (!) keer zonder rijbewijs rijdt

Sommige mensen leren het werkelijk nooit. In Zoetermeer is zondagavond een automobilist na een wilde achtervolging in de berm geëindigd. Nadat de politie de brokkenpiloot in de boeien had geslagen, werd al snel duidelijk waarom hij er als een haas vandoor ging: de man zat voor de negende (!) keer zonder rijbewijs achter het stuur.

Florine Holtman
1 minuut
Ter illustratie: een rijbewijs.
Ter illustratie: een rijbewijs.

Agenten kregen de man op het spoor dankzij een zogeheten ANPR-camera (Automatic Number Plate Recognition). Dat schrijft Hart van Nederland maandag.

Zo'n slimme scanner pikte zijn kenteken op en gaf een alarmpje af dat de eigenaar wel eens zonder geldig roze papiertje op pad kon zijn.

Toen de politie de auto aan de kant wilde zetten voor een routinecontrole, trapte de bestuurder het gas diep in.

Einde oefening op de Afrikaweg

Lang kon de hardleerse automobilist niet genieten van zijn vluchtpoging. De achtervolging kwam op de Afrikaweg al snel tot een abrupt einde toen de bestuurder de controle over het stuur verloor en in de berm belandde.

Bij de controle op het bureau bleek dat het de negende keer was dat deze ‘wegpiraat’ op hetzelfde feit werd betrapt. De politie was er helemaal klaar mee en heeft de auto direct in beslag genomen. Dat wordt lekker ouderwets de fiets pakken dus.

Hart van Nederland Adobe Stock