Entertainment

Johan Derksen trekt portemonnee voor 'bedelplan' Anouk: 'Duizend euro'

Terwijl de rest van Nederland over Anouk heen valt vanwege haar crowdfunding-plannen, springt De Snor in de bres voor de Haagse zangeres.

Lucy de Jong
1 minuut
Johan Derksen
Anouk
Anouk, inzet: Johan Derksen.
Anouk, inzet: Johan Derksen.

De Haagse zangeres Anouk zorgde onlangs voor ophef door haar fans te vragen vooraf te betalen voor een nieuw album, omdat de productie anders niet langer rendabel is. Johan Derksen liet er aan de tafel van Vandaag Inside op SBS6 geen enkel misverstand over bestaan: hij staat pal achter de zangeres.

Volgens de analist is de kritiek op de financiële oproep van de zangeres nergens op gebaseerd. "Heel Nederland doet er zijn plasje over, maar ik ben het helemaal met haar eens", aldus De Snor. Derksen begrijpt de zakelijke kant van het verhaal: "Aan platen verdien je niks meer."

Hij benadrukt dat een artiest van haar niveau tegenwoordig een te groot risico loopt bij het maken van een kwaliteitsplaat. "Het zelf produceren is financieel hoogst onmogelijk. Ze heeft ook nog een huis met kinderen, ze is ook nog moeder", verklaarde hij aan de talkshowtafel.

Duizend euro

Derksen is zo overtuigd van de noodzaak dat hij direct heeft toegezegd zelf zijn portemonnee te trekken voor het project. "Dan ben ik één van de eersten die geld over zal maken, want ik vind dat het waard", stelde hij tegenover zijn tafelgenoten. Op de vraag van Wilfred Genee hoeveel hij exact over heeft voor de nieuwe muziek van de zangeres, was de analist glashelder: "Duizend euro."

Volgens de analist is Anouk een talent waar Nederland trots op mag zijn: "We moeten op haar heel trots zijn."

'Geweldige klootzak'

Ondanks dat de twee in het verleden vlijmscherp naar elkaar waren, deert dat Johan op dit moment niet. Met een knipoog haalde hij een oude uitspraak van de zangeres aan zijn adres aan. "En zij moet heel trots op mij zijn, want ze heeft ooit gezegd dat ik een geweldige klootzak was die direct van de tv moest, maar ze kan op mij rekenen", sloot Derksen af.

Of de rest van de fans ook massaal gaat dokken voor het nieuwe album, dat ergens in 2027 relevant wordt, moet nog blijken. De eerste 1.000 euro uit Grolloo lijkt in elk geval gereserveerd.

Vandaag Inside NL Beeld / Patrick van Emst