Misdaad

Schokkende beelden van groep die jongen (19) in Groningse Albert Heijn aftuigt: 'Hongerige roofdieren'

Het incident vond al een half jaar geleden plaats, maar werd gisteravond tijdens Opsporing Verzocht onder de aandacht gebracht.

Redactie Panorama
2 minuten
Opsporing Verzocht
Albert Heijn

Op woensdagavond 21 januari is een man van 19 ernstig mishandeld in de Albert Heijn aan de Oude Ebbingestraat in het centrum van Groningen. "Hij zou buiten op straat een opmerking hebben gemaakt, die verkeerd viel bij een groep mannen. En daarop is hij aangevallen", zegt politiewoordvoerster José van Gijssel in Opsporing Verzocht. "We hebben op de avond zelf en daarna al veel getuigen gesproken, en een verdachte aangehouden."

Toch zijn er van het incident meerdere beelden waarop daders staan die nog niet zijn opgepakt. Vandaar dat Opsporing Verzocht aandacht besteedt aan het geweld.

Van Gijssel waarschuwt voor het extreme geweld op de beelden, maar prijst daarnaast hoe het jonge en dappere supermarktpersoneel op de situatie reageerde. "Daar verdienen ze grote complimenten voor", aldus de woordvoerster.

Schokkende beelden

Op de beelden die Opsporing Verzocht laat zien (zie YouTube-video verderop in het artikel) zie je de 19-jarige man de supermarkt in vluchten. Zijn jas al kapot van een eerdere aanvaring buiten.

Eenmaal binnen, zoekt hij veiligheid achter de balie van de Albert Heijn. Echter wordt hij al snel aangevallen door een achtervolger, die direct op hem in begint te slaan. Niet veel later komen daar meerdere daders bij, die samen een explosie van geweld laten zien. Het slachtoffer wordt zelfs meerdere keren op zijn hoofd getrapt.

Het gebeurt allemaal in het bijzijn van de supermarktmedewerkers, proberen in te grijpen. Een mannelijke medewerker wordt daarbij ook zelf doelwit van het geweld.

Even lijkt de rust te zijn wedergekeerd, totdat de supermarkt een halve minuut later wordt overspoeld door agressors. Het slachtoffer krijgt vervolgens minutenlang klappen en schoppen.

"We stoppen hier de beelden", richt presentatrice Anniko van Santen zich tot de kijker. "We gaan u dit niet verder aandoen. Afschuwelijk om te zien hoe die groep als een soort hongerige roofdieren op die ene man van 19 storten. Zeer traumatisch ook voor de klanten en het personeel."

Gelukkig heeft het slachtoffer de aanval overleefd, al is hij wel met serieus letsel afgevoerd naar het ziekenhuis.

De verdachten.

Vier verdachten

Naar aanleiding van de beelden is de politie op zoek naar meerdere verdachten. Die hoeven volgens Opsporing Verzocht niet per se uit Groningen te komen, aangezien er die avond een demonstratie rondom de mensenrechten in Syrië plaatsvond in de stad. Ook veel mensen uit andere steden en dorpen waren daarbij aanwezig.

De politie zoekt de namen of verblijfplaatsen van de verdachten. Via de tiplijn 0800-6070 of online kunnen mensen informatie delen.

Opsporing Verzocht Opsporing Verzocht