Misdaad

Man (49) in de boeien na opruiende berichten over Apeldoornse azc-protesten

De gemoederen rondom de komst van een nieuw asielzoekerscentrum in Apeldoorn lopen de laatste tijd hoog op. Dat het niet alleen bij schreeuwen op straat blijft, bewijst de arrestatie van een 49-jarige man uit Leerdam. De politie heeft hem afgelopen zaterdagavond aangehouden. De verdenking? Opruiing via social media, specifiek gericht op de anti-azc-protesten in de Gelderse stad.

Redactie Panorama
1 minuut
Misdaad Gelderland
Politie straatbeeld
Politie straatbeeld.

Wat de man precies op het internet heeft geslingerd om de boel online op te hitsen, wil de politie omwille van het lopende onderzoek nog niet kwijt. Dat schrijft De Telegraaf maandagochtend.

In Apeldoorn is de sfeer al een tijdje om te snijden. De gemeente is van plan om tijdelijk 240 asielzoekers te huisvesten in een leegstaand schoolgebouw, maar daar is lang niet iedereen het mee eens. De demonstraties hiertegen volgden elkaar in rap tempo op.

Afgelopen vrijdag escaleerde de boel volledig toen een groep betogers bewust de confrontatie opzocht met de politie. De Mobiele Eenheid (ME) moest er uiteindelijk aan te pas komen om de rust te doen wederkeren. Die avond werden er al drie mensen in de boeien geslagen.

Weer op vrije voeten

De zaterdagavond aangehouden Leerdammer is na een stevig verhoor inmiddels weer op vrije voeten gesteld. De man is echter nog niet buiten schot; de recherche onderzoekt de zaak samen met het Openbaar Ministerie (OM) grondig verder.

De Telegraaf NL Beeld / Jeffrey Groeneweg