Entertainment

Marijke Helwegen onthult de échte reden waarom ze zoveel trilt: 'Al vanaf mijn 37ste'

Veel mensen denken dat Marijke Helwegen veel trilt omdat ze de ziekte van Parkinson heeft. Maar het zit héél anders, vertelt ze in de podcast van De Bevers.

Redactie Panorama
BN'ers
Helwegen

Al tientallen jaren wordt Marijke Helwegen gezien als boegbeeld van de plastische chirurgie. Al in een tijd waarin niet elke BN'er naar de kliniek ging voor een spuitje, een nieuwe bos haar of een lift. Haar motto is dan ook niet voor niets: 'Borstjes vooruit, de lipjes getuit!'

Als kleurrijke verschijning is Helwegen ook regelmatig op tv en sociale media te zien, waarbij ze het niet schuwt om een beetje gek te doen. Blaadjes knabbelen van een boom, bijvoorbeeld. Of al zingend dansen met komkommers in haar handen. Marijke doet het allemaal. Gewoon, omdat ze het leuk vindt.

Iets anders wat kenmerkend is voor Marijke Helwegen is het feit dat ze vaak een beetje bibbert, wat mensen vaak associeren met de ziekte van Parkinson. Echter legt ze in gesprek met Kees en John de Bever uit dat het trillen een hele andere oorzaak heeft.

'Als iemand mij aanvalt'

"Wat me opvalt, is dat je nu helemaal niet trilt", zegt Kees halverwege de podcast tegen Marijke. "We zitten nu al twintig minuten te praten."

Marijke reageert: "Ik tril alleen als ik het unheimisch vindt. Dus als iemand mij aanvalt, op een platte manier: Hé, u bent toch die vrouw van die honderd ingrepen!? Dan denk ik: wat een l*l. En dan tril ik. En dan wil ik hem het liefst ook nog een knietje geven."

Volgens Helwegen komt het puur voort uit een soort felheid die ze al jaren heeft. Iets dat nou eenmaal in haar zit. Ook benadrukt ze nogmaals dat het niks met de ziekte van Parkinson te maken heeft: "Nooit gehad."

Het trillen begon zo rond haar 37ste, zegt ze. "Het is ambitieus zijn, veel van mezelf vergen op alle vlakken. Doorzettingsvermogen, willen scoren, de beste willen zijn. IJdelheid."

De kleurrijke tv-persoonlijkheid stelt dat sommige mensen een borrel drinken, een sigaret roken of iets in hun neus stoppen als ze nerveus zijn. "En ik tril dan ietsje. Maar nu niet."

De Bevers geven zich bloot NL Beeld / Heukers Media