Nieuws

VIDEO | Totale paniek op Mexicaanse luchthaven na uitschakelen kartelbaas 'El Mencho'

De pleuris is uitgebroken in Mexico. Nadat het leger afgelopen zondag de beruchte kartelbaas Nemesio Oseguera Cervantes - beter bekend als 'El Mencho' - uitschakelde, is het land veranderd in een oorlogsgebied. Op beelden is te zien hoe de chaos nu ook de luchthaven van Guadalajara heeft bereikt.

Florine Holtman
Misdaad Mexico
Beelden vliegveld van Guadalajara
Beelden vliegveld Guadalajara.

Wie de koning van het Cártel Jalisco Nuevo Generación (CJNG) van zijn troon stoot, kan duidelijk rekenen op een bloedige reactie.

Terwijl de rook boven het land opstijgt, duiken er op sociale media angstaanjagende beelden op vanaf het vliegveld van Guadalajara. Reizigers rennen voor hun leven, terwijl anderen zich doodsbang achter incheckbalies verschuilen.

Bekijk de beelden van de chaos hieronder:

De jacht op de onzichtbare

El Mencho was jarenlang de 'ghost' van de onderwereld. De autoriteiten hadden de 59-jarige drugsbaas al zo lang niet meer in het vizier, dat niemand in 2026 nog wist hoe de man er eigenlijk uitzag. Tot zondag. In een genadeloze federale operatie in de bergen van Tapalpa werd de meest gezochte crimineel ter wereld definitief uitgeschakeld.

De operatie werd uitgevoerd door het Mexicaanse leger, met een cruciale assistentie van de Amerikaanse DEA. Logisch, want voor de Amerikanen was El Mencho doelwit nummer één. "De machtigste drugshandelaar ter wereld," aldus de DEA, die maar liefst 15 miljoen dollar op zijn hoofd had gezet.

Mexico staat in brand

De dood van de grote baas heeft een schokgolf door de onderwereld gejaagd. In verschillende deelstaten is de vlam volledig in de pan geslagen: bendeleden blokkeren snelwegen met brandende vrachtwagens en voertuigen worden willekeurig in brand gestoken om de ordediensten te dwarsbomen.

Het openbare leven ligt dan ook plat. Scholen en horecazaken zijn dicht en ziekenhuispersoneel wordt aangeraden niet meer in uniform over straat te gaan.

Code rood voor Nederlanders

Het Nederlandse Ministerie van Buitenlandse Zaken heeft inmiddels een dringende waarschuwing afgegeven. Nederlanders in de regio krijgen het advies om binnen te blijven. De situatie op de luchthaven van Guadalajara blijft onvoorspelbaar; wat er precies aan de hand is op de luchthaven is vooralsnog onduidelijk.

Eén ding is zeker: met de dood van El Mencho is de beer in Mexico definitief los.