Thomas Braun
Entertainment

'Daphne Deckers had haar man (Richard Krajicek) moeten verbieden naar VI te gaan'

Verslaggever Thomas Braun volgt de strapatsen van de BN’ers op de voet en velt zijn oordeel. Deze week: de gevoelige snaren van Richard Krajicek, hoe spoorloos is Javier Guzman en waarom maakt iedereen zich zo druk om Jutta Leerdam?

Thomas Braun
Vandaag Inside
Jutta Leerdam

Vandaag Inside wordt nog altijd enorm goed bekeken, dus dacht Richard Krajicek: laat ik daar mijn tennistoernooitje eens promoten. Richard is een nette jongen. Oké, hij noemde de vrouwelijke toptennissers ooit ‘vette varkens’, maar is verder een man van onbesproken gedrag. Ik weet nog dat ie de finale op Wimbledon moest spelen en een vrouwelijke streaker voorbij huppelde. Hij bleef keurig in de plooi, daar waar een playboy als Nick Kyrgios zeker achter haar aan was gerend. Richard glimlachte wat en won Wimbledon. 

Nu is hij al een tijdje directeur van het ABN Amro-toernooi en wilde hij vol trots vertellen wie er allemaal naar Rotterdam komen. Maar eerst ging het over zijn zware hartoperatie vanwege een aneurysma. Krajicek legde uit dat hij nog niet voluit mag sporten. René van der Gijp zag zijn kans schoon: “Even serieus man: dan kan je niet meer in alle vuur aan de slag.” En Derksen: “Hoe doe jij dat met poepen, Richard? Neem je een paar espressootjes?” 

Krajicek wist zich geen raad, voor het eerst van zijn leven had hij geen return in huis.“Ik heb me helemaal op dit gesprek voorbereid, wat me allemaal gevraagd kon worden. En dan hebben we het over stoelgang en over, ja ‘dat’ dus. Alles wat ik voorbereid heb kan overboord,” aldus de Muidenberger. Van der Gijp, volgens de twitterende kijkers ‘stomdronken’, deed vervolgens een suggestie over bargast Chris Woerts: “Weet je wat, neem vanavond Chris mee naar huis. Laat Chris het vuile werk doen.” Gespreksleider Wilfred Genee: “Hij is hier voor het ABN Amro-tennistoernooi. Sorry, nu moeten we echt stoppen.” 

Richard Krajicek bij Vandaag Inside.

Volgens mediadeskundige Victor Vlam voelde Richard Krajicek zich uiterst ongemakkelijk als bargast. Hij noemde het wel ‘heerlijke tv’, maar ook ‘een beetje triest’. “Je krijgt sterk de indruk dat Richard het programma niet leuk mag vinden van zijn vrouw.” Beetje flauw om Daphne Deckers erbij te halen. Toch had zij haar man moeten verbieden te gaan. Natuurlijk is promotie belangrijk, maar in een bad vol piranha’s wordt het wel een beetje pijnlijk allemaal. 

Oordeel: ★★☆☆☆

Hoe doe jij dat met poepen, Richard? Neem je een paar espressootjes?' Krajicek wist zich geen raad en had voor het eerst van zijn leven geen return in huis

Bram bakt ze bruin

Het is de laatste tijd druk aan de Lager Wal. Twee weken terug kwamen er onheilspellende berichten over actrice Eva van de Wijdeven – Desie van Dunya – die, nadat haar huis onder de hamer ging, over straat schijnt te zwerven en met een heftige verslaving worstelt. En nu is daar Javier Guzman. Een gevierd cabaretier, die afkickte van de drank en daar de indrukwekkende voorstelling Delirium over maakte. Hij leek weer helemaal op het juiste pad te zijn beland. Maar zijn laatste theatertournee werd vroegtijdig beëindigd als gevolg van zijn vermeende drank- en drugsverslaving. 

Vorige week wist De Telegraaf te melden dat hij van de aardbodem is verdwenen. En dus nam de krant contact op met zijn ex-psychiater, de welbekende Bram Bakker. Die noemde Javier ‘een dramatisch geval’. “Ik vrees dat Javier helemaal in de goot is beland. Hij heeft geen inkomsten meer, geen theaterprogramma en in de liefde is hij ook niet succesvol.” 

Javier Guzman.

Ook zijn voormalige manager Dries Floris gaf aan al een tijdje geen contact te hebben met Guzman. “Ik heb geen idee hoe het met hem gaat, laat staan waar hij nu is. Ik heb niets meer van hem vernomen en ben ook niet meer zijn contactpersoon.” 

De Telegraaf vraagt zich af of hij nog wel leeft. Dat doet hij nog wel degelijk. “Er staat in het artikel dat Javier Guzman nooit nergens meer te bereiken is, ook niet voor zijn vertrouwelingen,” merkte Luuk Ikink op in RTL Boulevard. “Alleen onze verslaggever Puck belde hem op en kreeg hem meteen aan de lijn, dus dat is ook heel raar. Hij hing wel meteen op.” 

Wat de mensen van Boulevard helemaal raar vinden: waarom liet Bram Bakker zich over zijn ex-cliënt uit? Daphne Bunskoek: “Hij kan er toch sowieso niets over zeggen?” Tja, geheimhouding is heilig in medische en psychiatrische kringen. Intussen is Javiers website offline gehaald en er staan geen voorstellingen in de agenda. “Hij heeft zijn carrière zelf compleet om zeep geholpen,” aldus Bram Bakker in De T. Ja, zo is het wel genoeg.

Oordeel: ★☆☆☆☆

Angela trekt van Leerdam

Jutta Leerdam, een meisje van 27, verscheurt ons land. Netter gezegd: verdeeld ons land in tweeën. Aan de ene kant heb je de mensen die haar maar een verwende TikTok-pin-up vinden met een ziekelijke drang naar aandacht, aan de andere kant van de arena heb je de Jutta-fans, die haar een sterke vrouw noemen, omdat ze schijt aan iedereen heeft en laat zien dat je met wilskracht en zelfvertrouwen de wereld kunt veroveren. En die twee kampen spugen elkaar helemaal onder. 

Angela de Jong.

Angela de Jong, die stukjesschrijver, vindt het ‘niet van deze tijd’ dat een vrouw zichzelf zo als lustobject positioneert. “Ik vind het jammer dat er bij elk filmpje dat ik van haar zie, even die kont omhoog moet en even die lippen getuit of noem het maar op. Of die rits van het pak open. Dat vind ik echt terug naar de jaren, nou ja noem maar op, waar we dan weer heen moeten.” 

Collega-criticaster Albert Verlinde is van het kamp-Jutta. Hij noemt De Jong Talibangela. “Ik ben hier woest over,” zei hij in RTL Tonight. “Het is juist heel knap wat Jutta neerzet. Zij denkt: ik kan zelf ondernemen en mijn publiciteit genereren en teams om me heen samenstellen. En dan gaat Talibangela de Jong vervolgens zeggen hoe vrouwen moeten leven. Ik vind het echt zó erg.” 

Albert Verlinde.

Och, waar mensen zich druk om kunnen maken... Jutta Leerdam is goed én mooi, twee vliegen in één klapschaats. Laten we daar gewoon van genieten.

Oordeel: ★★★☆☆

Premium
Je hebt zojuist een premium artikel gelezen.

Online onbeperkt lezen en Panorama thuisbezorgd?

Abonneer nu en profiteer!

Probeer direct