Volgens de Franse krant Le Parisien vielen er die dag zeker vijftien schoten. In de woning trof de politie de lichamen aan van een Belgisch echtpaar van 74 en 75 jaar. In het huis werd ook het lijk van een hond gevonden.
Dader vermoedelijk de huisbaas van het koppel
Het onderzoek wees al snel in de richting van de huisbaas van het echtpaar, eveneens een Belg die niet ver van hen woonde. De man werd later die dag zwaargewond aangetroffen in een nabijgelegen bosgebied. Volgens het Openbaar Ministerie deed hij een poging tot zelfdoding. De verdachte werd met spoed naar het ziekenhuis gebracht en verkeert inmiddels niet meer in levensgevaar.
Uit onderzoek blijkt dat de dader een jachtgeweer voor klein wild gebruikte, een wapen dat in landelijke gebieden als de Landes niet ongewoon is.
Buurtbewoners bevestigen tegenover Le Parisien dat er al langere tijd spanningen waren tussen het Belgische koppel en hun huisbaas. "Een verhaal over een hond die te veel blafte", aldus een lokale bewoonster.
Stil leven in een klein dorpje
De slachtoffers woonden al enkele jaren in Retjons, een dorp met slechts enkele honderden inwoners. Ze stonden bekend als rustige, teruggetrokken mensen die zelden contact hadden met de buren. Volgens omwonenden hadden ze drie kinderen en kleinkinderen, maar het contact met de familie zou al geruime tijd verbroken zijn.
De vermoedelijke dader werd door dorpsbewoners omschreven als een "grote, sterke man, handig met zijn handen". Hij zou echter mentale problemen hebben ontwikkeld na een zwaar paragliding-ongeval in de Pyreneeën, enkele jaren geleden. Daarbij liep hij ernstig letsel op en lag hij een tijdlang in coma.
- Adobe Stock