Iedere dag het nieuws dat echte mannen interesseert

Drama op school in het Oostenrijkse Graz: 'gepeste leerling' schiet zeker 9 mensen dood

Een jongen heeft op zijn school in het Oostenrijkse Graz een bloedbad aangericht in een middelbare school.

Graz

Vanmorgen heeft er zich een drama afgespeeld in Graz, de op een na grootste stad van Oostenrijk. De politie rukte massaal uit omdat er een schietpartij zou plaatsvinden op een middelbare school. Verschillende bronnen melden aan Oostenrijkse media dat er "minstens 10 doden" zijn gevallen. Andere media spreken van 9 dodelijke slachtoffers. Ook de dader zou inmiddels dood zijn aangetroffen op een toilet in de school. Mogelijk pleegde hij daar zelfmoord.

Rond 10:00 kwam de politie in actie, waarbij ook een helikopter werd ingezet. Op dat moment was de schutter, volgens meerdere media een "gepeste leerling" van de school, bezig om een bloedbad aan te richten. Daarbij zou hij meerdere leerlingen, maar ook leraren hebben neergeschoten. Dat zou gebeurd zijn in twee klaslokalen. Naast de "minstens 10 doden", zouden er ook veel personen gewond zijn geraakt tijdens de schietpartij. Deze mensen werden na het drama verzorgd in een nabijgelegen evenementen hal.

Toen de politie eenmaal ter plekke kwam, was het gevaar naar verluidt al geweken. Mogelijk omdat de schutter zichzelf na zijn gruwelijke daad van het leven beroofd heeft. Volgens de politie handelde hij vermoedelijk alleen.

De Oostenrijkse Minister van Binnenlandse Zaken is onderweg naar de plek des onheils en ook de Bondskanselier zou zijn plannen voor vandaag allemaal gecanceld hebben om zich te richten op het bloedige drama in Graz.

Misdaad
  • de Telegraaf, AD, NOS
  • ANP