Misdaad

John van den Heuvel aangeklaagd door voormalig Taghi-advocaat: 'Lasterlijke staatspropaganda'

Misdaadjournalist John van den Heuvel heeft uit z'n nek lopen zwammen. Althans, dat stelt Vito Shukrula.

Redactie Panorama
Heuvel

Op 10 april werd de 36-jarige Vito Shukrula gearresteerd op verdenking van deelname aan de criminele organisatie van zijn toenmalige cliënt Ridouan Taghi. Hij speelde volgens justitie mogelijk informatie van Taghi door aan mensen buiten de bajes. Criminele informatie, welteverstaan.

John van den Heuvel

Maar hoe zou Taghi criminele informatie hebben gegeven aan Shukrula? In een Telegraaf-column van John van den heuvel legt de misdaadjournalist uit hoe dat volgens hem gegaan zou kunnen zijn.

Uit de betreffende column: "In het onderzoek naar Taghi’s derde opgepakte advocaat Vito Shukrula kwam iets opmerkelijks naar voren. De deken gaf Shukrula instructie niet alleen bij zijn client op bezoek te gaan, maar altijd een collega mee te nemen; het zogenoemde vier-ogen-principe."

Volgens John nam Shukrula daarom altijd een tweede advocaat mee, maar zouden rechercheurs ontdekt hebben dat de tweede strafpleiter meerdere keren de kamer verliet. "Hierdoor kon Shukrula wel één op één met zijn cliënt communiceren, wetende dat dit soort gesprekken normaal gesproken niet worden meegeluisterd", aldus John. "EBI-personeel wist niets van de oekaze van de deken en greep niet in."

Aangifte

Shukrula, die zelf alle aantijgingen "met kracht" ontkent, kreeg de woorden van Van den Heuvel ook onder ogen en besloot vervolgens aangifte te doen. In een verklaring laat hij weten de woorden van de misdaadjournalist "lasterlijke staatspropaganda" te vinden. Hij eist een rectificatie op de de website van de Telegraaf en op de voorpagina van de krant "in chocoladeletters", weet Shownieuws te melden.

Shukrula: "Het moet nu afgelopen zijn met het besmeuren van mijn naam. Het onderzoek tegen mij was niets, is niets en wordt niets."

Reactie John van den Heuvel

In de RTL Boulevard-uitzending van donderdag 5 juni werd duidelijk dat Van den Heuvel op de hoogte is van de dagvaarding tegen hem.

"Ik kan niet iets rectificeren wat er niet staat", stelde hij. "Wat ik overigens ook nog heb voorgelegd aan een van de advocaten van Vito Shukrula. Dus ja, als zij willen dagvaarden dan wordt het een rechtszaak, betekent dat. En dan zullen we ons daar verdedigen. Dat is de standaardzaak. Dat zien we met alle vertrouwen tegemoet."

Shownieuws, RTL Boulevard, de Telegraaf NL Beeld / Arjo Frank - Inc e.a.