Iedere dag het nieuws dat echte mannen interesseert

Man (40) denkt SM-date te hebben met 18-jarige 'Elisa', maar wordt beroofd en bewerkt met bleekmiddel en vuur

Twee 19-jarigen stonden dinsdag voor de rechter in verband met een SM-date, die zou zijn uitgedraaid op een gruwelijke 24 uur.

SM-date

Afbeelding boven ter illustratie

Tegen Desiree L. (19), die het vermeende slachtoffer op 18-jarige leerde kennen, is 16 maanden jeugddetentie geëist, waarvan 6 voorwaardelijk, plus een verplichte behandeling en voorwaardelijke jeugd-tbs. Dat schrijft de Telegraaf.

Volgens justitie waren L. en D. vooral uit op het geld van het 40-jarige slachtoffer.

Afspraken

De man zou via Tinder in contact zijn gekomen met 'Elisa', een alias van Desiree L., om een seksdate te hebben. Daarbij zouden ook afspraken zijn gemaakt over wat het 18-jarige meisje allemaal mocht doen bij de veertiger.

Met vastgebonden en uitgescholden worden, en het uitdrukken van peuken op zijn lichaam, ging hij naar eigen zeggen akkoord. Mits zijn gezicht werd vermeden. Maar toen het eenmaal zover was, zou de SM-date nog een stuk pijnlijker zijn geworden.

Martelingen

Zo zou de 40-jarige man zwaar onder handen zijn genomen. Hij werd vastgebonden, kreeg een kussen op zijn gezicht gedrukt en werd tegen zijn hoofd en geslachtsdelen geschopt, zo verklaarde hij. Ook zouden zijn voeten in brand zijn gestoken en zou de destijds 18-jarige Rens D. bleekmiddel op hem hebben gespoten en op zijn penis zijn gaan staan.

Waarom? Poen, zo stelt het OM. Het duo zou zijn pinpas hebben gebruikt om 5.000 euro te pinnen. Daarna zou D. nog meer geld hebben geëist.

De gruwelijkheden zouden uiteindelijk zo'n 24 uur geduurd hebben. Totdat het vermeende slachtoffer in een ontsnappingspoging enkel gekleed in zijn onderbroek en sokken uit het raam wist te springen, zo verklaarde hij.

Wie bedacht het plan?

Volgens de advocate van Desiree L. zou uit het dossier blijken dat Rens D. een "sturende rol" had, zo laat Telegraaf-journaliste Saskia Belleman weten op X. Haar cliënte zou het plan slechts uitgevoerd hebben. "Onder druk", aldus de raadsvrouw. Ook heeft ze de rechter gevraagd om Desiree L's straf gelijk te stellen aan de tijd die ze nu al in voorarrest zit - 10 maanden.

De strafeis tegen de 19-jarige Rens D. is 6 jaar cel. De Officier van Justitie wil dat D., in tegenstelling tot Desiree L., niet volgens het jeugdstrafrecht wordt berecht.

Dat de strafeisen zo van mekaar verschillen heeft volgens het OM ook te maken dat L. haar verantwoordelijkheid heeft genomen en openheid van zaken heeft gegeven, en D. niet. En met het feit dat zij geen strafblad heeft en hij wel.

D. bekende in de rechtszaal dat hij zich heeft misdragen, onder meer door de man vast te binden, maar ontkende tegelijkertijd geweld te hebben gebruikt. In het laatste woord stelde hij dat hij snapt dat hij straf verdient, maar dat hij het nooit zou hebben gedaan als hij had geweten dat er 6 jaar zou worden geëist.

Op 17 juni doet de rechtbank uitspraak.

Misdaad
  • de Telegraaf
  • Adobe Stock