/https%3A%2F%2Fcdn.pijper.io%2F2025%2F05%2FYp69KFxGw9MpbH1746709178.jpg)
Afbeelding boven ter illustratie
De 32-jarige P. werd door een speciaal arrestatieteam opgepakt in de Utrechtse wijk Lunetten. Dat schrijft Crimesite. De Hongaar werd gezocht door de Oostenrijkse autoriteiten omdat hij zijn ex door het hoofd zou hebben geschoten.
Volgens het Hongaarse nieuwsplatform Daily News Hungary had Krisztián P. in het verleden een relatie met de 34-jarige Jennifer Z.. De Duitse vrouw werd op 3 mei van dit jaar door haar hoofd geschoten op een parkeerplaats in Oostenrijk. De politie van dat land startte direct een zoekactie naar P., maar mogelijk vluchtte hij na de bloedige moord naar Nederland.
Vriendin zag het gebeuren
Volgens buitenlandse media hadden P. en Z. een relatie, maar kwam deze zo'n drie maanden geleden ten einde. Met de breuk stopten de problemen echter niet. De ruzies bleven aanhouden, waarna het voormalige koppel op een parkeerplaats besloot af te spreken, aldus Daily News Hungary. Dit om de ruzie uit te praten.
Omdat Jennifer zich niet veilig voelde, zou ze een vriendin hebben meegenomen naar de parkeerplaats. Deze vriendin zou vervolgens hebben gezien hoe Krisztián P. diens ex in koelen bloede door het hoofd schoot. De Hongaar stapte daarna in de auto en vluchtte weg. De meegekomen vriendin van Jennifer Z. waarschuwde direct de politie.
Klopjacht
De Oostenrijkse autoriteiten startten direct een klopjacht naar P. Deze begon in eerste instantie in de omgeving van Salzburg en de omliggende gebieden. Maar na enkele dagen leidde het spoor naar Nederland. Naar Utrecht, om precies te zijn. Daar werd hij op verzoek van Oostenrijk door een speciaal arrestatieteam gearresteerd. Binnenkort neemt de rechtbank een beslissing over zijn uitlevering.
Wat P. deed in de Domstad is onduidelijk. Ook is het niet bekend hoe de autoriteiten hem op het spoor kwamen.
- Crimesite, Daily News Hungary
- NL Beeld / Pro Shots