/https%3A%2F%2Fcdn.pijper.io%2F2025%2F04%2FxQUUvkpwrmcgou1745997478.jpg)
Ali B. drong 's nachts de woning van zijn ex binnen met een sleutel die hij eerder stiekem had gekopieerd. In haar slaapkamer goot hij benzine over haar heen en stak haar in brand. "Als we gaan, gaan we samen", zou hij hebben geroepen. Dat schrijft de Telegraaf.
Samen met haar huisgenoot Renée wist Isa te ontsnappen. Ze overleefde de aanslag ternauwernood, maar de gevolgen voor haar zijn levenslang.
'Wat voor toekomst heb ik?'
Niet alleen raakte ze zwaargewond, haar leven wordt nu geregeerd door angst. Tijdens de zitting gaf Isa een emotionele slachtofferverklaring. Met littekens op haar armen en handen stond ze tegenover de man die haar bijna om het leven bracht.
"Wat voor toekomst heb ik? Wie garandeert mij dat we in de toekomst veilig zijn? Dat mijn toekomstige partner en kinderen veilig zijn?" Haar grootste zorg is de onvoorspelbaarheid van Ali B.
Deze zorgen bleken niet ongegrond. In maart van dit jaar, maanden na de aanslag, ontving Isa's vader een dreigende voicemail vanuit de gevangenis. De boodschap, verstuurd via de belkaart van Ali B, was expliciet: "Kankermongool, die Glock gaat door je hoofd. Jij en je dochter zijn nog niet van me af. Ik ga je doodmaken, kankermongool. "
B. ontkent dat hij de boodschap heeft ingesproken.
Psychologisch onderzoek opnieuw nodig
Eerder konden de psycholoog en psychiater die Ali B. onderzochten geen persoonlijkheidsstoornis vaststellen. Op basis van de recente bedreiging besloot de rechtbank alsnog tot opname in het Pieter Baan Centrum. "Zorgvuldigheid staat voorop", aldus de voorzitter.
Het Openbaar Ministerie heeft al laten weten dat ze een langdurige gevangenisstraf zullen eisen, in combinatie met tbs met dwangverpleging. B. staat terecht voor twee pogingen tot moord: op Isa en haar huisgenoot Renée, die zich op het nippertje in veiligheid wist te brengen. Een kat overleefde de brand niet.
Op 22 juli gaat de zaak verder met een pro-formazitting.
- De Telegraaf, Hart van Nederland
- NL Beeld / Regiofotografie