/https%3A%2F%2Fcdn.pijper.io%2F2025%2F03%2FhVa9V524yjkHd01741948782.png)
Een man en een vrouw in Zwijndrecht zijn op donderdag 13 maart in de boeien geslagen. Dit gebeurde na het aantreffen van amfetamine, MDMA, XTC-pillen en een vuurwapen. De verdachten zitten beiden vast voor verhoor. Dat schrijft de politie op haar website.
In eerste instantie lijkt het een verhaal als zovele, maar de vondst van een wastafel maken de zaak een tikkeltje spraakmakender. Tijdens de huiszoeking troffen agenten namelijk een wastafel aan die gemaakt was van MDMA, de drug die ook in XTC-pillen is verwerkt. Het ding woog 4 kilo.
Drugs en vuurwapen
Op 13 maart vroeg in de ochtend zagen agenten van de Eenheid Landelijke Expertise en Operaties (LX) in Zwijndrecht een auto wegrijden bij een woning. Of de agenten het pand al in de gaten hielden, en zo ja: waarom, is niet bekend. Maar in ieder geval besloot de politie de auto te controleren. Een juiste beslissing, zo bleek al snel. Er werd namelijk 6 kilo amfetamine aangetroffen in de wagen. De bestuurder, een 35-jarige Nijmegenaar, werd in de boeien geslagen.
De drugsvondst was meer dan genoeg reden om ook de woning waar de auto vandaan was gereden te doorzoeken. Daar liep 'heel toevallig' net een vrouw naar buiten om een doosje bij het grofvuil neer te zetten. Daar bleek een vuurwapen in te zitten, ontdekten de agenten. Doorgeladen en wel.
In een andere doos, die hoogstwaarschijnlijk ook net buiten was gezet, werd een wastafel aangetroffen. Het badkamermeubel van 4 kilo bleek na onderzoek echter niet van porselein, natuursteen of kunststof te zijn gemaakt, maar van de synthetische drug MDMA. Logischerwijs werd ook de vrouw (33) aangehouden en verhoord.
Tuinkabouter
Het is niet de eerste keer dat de politie een bijzonder object aantreft dat gemaakt is van MDMA - afgelopen november stuitten agenten uit het Noord-Brabantse Dongemond tijdens een grote drugsvondst nog op een tuinkabouter. Het olijke mannetje woog 2 kilo en werd uiteindelijk door de politie vernietigd.
- politie.nl
- politie.nl