/https%3A%2F%2Fcdn.pijper.io%2F2025%2F03%2FHrTucgGJyPxMkE1741263830.jpg)
Volgende week moeten vijf personen zich melden bij de rechtbank in Den Haag. Anthony J., Hassan B., S.S. Dave T. en Nancy J. zouden betrokken zijn geweest bij de seksuele uitbuiting van zes vrouwen, onder wie Samantha de Jong, die sinds haar deelname aan het tv-programma Oh Oh Cherso ook wel bekend staat als 'Barbie'.
Alle vermeende slachtoffers zouden gedwongen zijn tot prostitutie. In De Jongs geval moest ze naar eigen zeggen haar persoonlijke bezittingen zoals haar rijbewijs, telefoon en hond afstaan aan de verdachten. Ook zou ze mishandeld zijn en moest ze haar geld afdragen om een schuld van de verdachten af te lossen. Dit gebeurde volgens 'Barbie' tussen mei 2021 en augustus 2022 in Den Haag en Hoofddorp.
Het vermeende misbruik van de andere vijf slachtoffers vond plaats van maart 2021 tot begin 2023. Een van de verdachten wordt bovendien beschuldigd verkrachting van een vrouw en het uitbuiten van een man. Verdachte Nancy J. zegt overigens zelf ook slachtoffer te zijn van verdachte Anthony J.
Na de zitting op maandag 10 maart volgen er zittingen op woensdag 12 en donderdag 13 maart.
Zwaar leven
Ooit deed Samantha de Jong mee aan het realityprogramma Oh Oh Cherso, maar of dat goed voor haar is geweest, is twijfelachtig. In de jaren erna kampte De Jong met drugsproblemen, probeerde ze zichzelf meermaals van het leven te beroven en werd ze veroordeeld voor mishandeling en openlijke geweldpleging.
Ook in de liefde trof ze het niet. Eén ex overleed, de ander belandde in de bak en eigenlijk waren geen van haar relaties echt een succes te noemen. Ook haar kinderen, die ze kreeg met meerdere mannen, werden op enig moment uit huis geplaatst omdat het niet goed ging met de Haagse realityster.
Bevrijd uit bordeel
Er verschenen dus wel vaker wilde en schrijnende verhalen in de media over haar leven, maar waar De Jong in november 2022 mee naar buiten kwam, sloeg alles. Barbie onthulde toen dat ze was bevrijd uit een bordeel. En dat ze lange tijd slachtoffer was geweest van seksuele uitbuiting.
"Er hebben wel eens 14 mannen in mijn woonkamer gestaan. En dan deden ze een spuit in mijn been. Ik was dan 'bij', maar ik kon mezelf niet bewegen. En dan werd ik weer geslagen en meegenomen het busje in", aldus Samantha later in een interview met PowNed.
De mannen die ze haar pooiers noemde zouden haar vreselijke dingen hebben aangedaan. "Dingen die je je ergste vijand nog niet toewenst", vertelde ze openhartig. Ze sloegen haar, bedreigden haar met de dood, schoren haar blonde lokken af en lieten haar verkrachten, aldus De Jong.
Nadat ze uiteindelijk uit een bordeel werd bevrijd door de politie, dook ze onder uit angst voor de verdachten. Ook ging ze naar een kliniek die gespecialiseerd is in verslavings- en traumaproblematiek.
- NL Beeld / Patrick van Emst