Iedere dag het nieuws dat echte mannen interesseert

Wilfred Genee: 'Ik kies er op tv heel duidelijk voor om een l*l te zijn'

Eigenlijk is Genee best aardig, zegt hij, maar zodra de camera's lopen verandert hij in een lul van een vent. En daar is een goede reden voor.

Genee

In de WNL-ochtendshow Goedemorgen Nederland legt de presentator uit dat hij een rolletje speelt bij Vandaag Inside. In zijn eigen woorden: "Ik kies op tv, in het programma dat ik presenteer, heel duidelijk om een lul te zijn. Dat moet omdat het programma anders niet werkt. Op het moment dat ik daar heel vriendelijk en braaf ga zitten presenteren, gebeurt er niks aan die tafel."

Volgens Genee zorgt die "uitvergroting" van zijn persoonlijkheid ervoor dat iedereen - Derksen, Van der Gijp, de rest van de tafel- en bargasten - zijn eigen rol krijgt in het programma. Eigenlijk zorgt Wilfred er dus voor dat de rest goed uit de verf komt. En dat het programma lekker loopt, zo verklaart hij.

"Bij VI is het vrij snel allemaal", zegt de presentator over het format. "Het gaat heel snel van het ene onderwerp, naar het andere onderwerp. Je tikt het even aan. Het gaat ook vooral om het amusement, dus je probeert de kijker geboeid te houden door dan weer naar de humor, dan naar de harde opmerking, dan weer even naar de inhoud."

Zolang het leuk is

Om toch ook nog wat de diepte in te gaan als presentator heeft Wilfred sinds begin februari zijn eigen podcast op BNR, genaamd Zolang het leuk is. In de podcast weet Genee van tevoren niet wie hij te spreken krijgt. Hij gaat er zogezegd blind in. De eerste keer deed hij dat met ex-politicus Rob Oudkerk, die ooit zeer succesvol was als PvdA'er en Amsterdamse wethouder Sociale Zaken, totdat hij in een kroegje aan Heleen van Royen opbiechtte dat hij een cocaïne snuivende hoerenloper was. Andere gasten waren strafrechtadvocate Bénédicte Ficq en mediamaakster Marianne Zwagerman.

De podcast heeft bovendien geen vaste lengte. In plaats daarvan gaat Genee door met het gesprek totdat hij er flauw van is. Vandaar die programmanaam. Genee: "Ik heb het ooit bedacht omdat ik heel vaak interviews doe waarbij ik dacht: 'eigenlijk vind ik het niet zo leuk', maar je zit vast aan een bepaalde tijd en dan moet je door. Nu kan ik gewoon stoppen."

En dat doet hij dus ook. Zo was het gesprek met Zwagerman 2 uur en 14 minuten lang, terwijl de presentator 'slechts' 48 minuten in gesprek was met Bénédicte Ficq.

Elke dinsdag verschijnt er een nieuwe aflevering van Zolang het leuk is.

Entertainment
  • BNR, Goedemorgen Nederland
  • NL Beeld / Patrick van Emst