/https%3A%2F%2Fcdn.pijper.io%2F2023%2F10%2FyrVGAsUuKFpxsa1696863919.jpg)
Hoofdverdachte Abdi B. (27) werd tot 24 jaar cel veroordeeld plus tbs met dwangverpleging. Ook verdachten Burhan A. (20) en Khalil Y. (22) verdwijnen lang achter de tralies - 20 jaar - wegens het medeplegen van de moord.
In totaal waren er vijf verdachten in de zaak. De vierde verdachte kreeg 1 jaar cel voor het verbergen van het lichaam. De laatste man werd vrijgesproken wegens gebrek aan bewijs. De rechter noemde de manier waarop de verdachten te werk zijn gegaan 'meer dan beestachtig' en 'gruwelijk'.
Gemarteld, vermoord en in stukken gehakt
Begin augustus 2021 vond de politie Manuel Alvarez (29) in een kofferbak. Zijn lichaam was in 11 stukken gehakt en al snel werd duidelijk: de vader van drie jonge kinderen was op verschrikkelijke wijze om het leven gebracht en daarna gedumpt in Dordrecht.
Vijf dagen voor de gruwelijke vondst, op 28 juli 2021, verdween Alvarez van de rader. Volgens de rechtbank werd hij naar een woning in Rotterdam gelokt door Abdi B. Het huis werd voor één dag gehuurd. Eenmaal daar zou Manuel op brute wijze gemarteld zijn, voordat hij door messteken om het leven werd gebracht.
In een zwembadje in de woonkamer zou hij vervolgens in stukken zijn gehakt. Daarna werd het lichaam in koffers gestopt. De koffers zijn op een later moment met een taxi naar Dordrecht vervoerd. Eenmaal daar aangekomen, werden de koffers in over getild naar de kofferbak van een andere auto.
Waarom?
Hoe de rolverdeling tussen de verdachten precies was in die dagen tussen de verdwijning van Manuel en het moment dat zijn lichaam werd gevonden, is niet helemaal duidelijk geworden tijdens de rechtszaak. Evenmin is helder wie wat wist op welk moment.
Wel is er bewijs in de vorm van bebloede schoenen, handschoenen, tie-wraps en DNA-sporen. Plus een lijst met aankopen die achteraf aan de bloederige daad konden worden gelinkt: een zwembadje, ammoniak, duct tape, een mes. Al met al was het voor de rechter genoeg om drie van de vijf verdachten een forse straf op te leggen.
Een woordvoerder van stichting Namens de Familie heeft laten weten dat de nabestaanden geschokt zijn dat een van de verdachte slechts 1 jaar cel heeft gekregen en een ander zelfs helemaal is vrijgesproken. Ze hopen dat justitie in hoger beroep gaat.
- Nu.nl, AD
- NL Beeld / Proshots