Iedere dag het nieuws dat echte mannen interesseert

Het Marokkanen­probleem - plus de weekendtips om rijk te worden

Een bezoekje aan het kantoor van hoofdredacteur Frans Lomans leverde ons deze voorbeschouwing én voorspelling van dit vo...

https://cdn.pijper.io/core/panorama-fallback1.png

Een bezoekje aan het kantoor van hoofdredacteur Frans Lomans leverde ons deze voorbeschouwing én voorspelling van dit voetbalweekend op. En wie zijn advies opvolgt, wordt nog rijk ook. 

Zaten we toch opeens met een flinke storm in een klein glas water. Johan Derksen meldde namelijk dat hij nooit Marokkaanse voetballers zou kopen. En jawel: Derksen ging opeens door het leven als een discriminerende racist. Ik hoorde hem bij Pauw uitleggen dat hij geen Marokkanen zou kopen omdat die soms zes weken weg zijn voor de Africa Cup en omdat ze ernstig verzwakt door het leven gaan vanwege de ramadan. Zit iets in. Om te suggereren dat de bebaarde FC Utrecht-speler Barazite misschien maar in het nationale elftal van IS moet gaan spelen ging weer wat ver. We maken wel een programma met een knipoog, voegde Derksen nog toe. En, zo zei hij, ik heb zelfs Bel Hassani gekozen tot speler van de week en ik vind Ziyech de beste speler van de eredivisie. Dat klonk me een beetje als die man die zegt dat hij zelfs een neger in zijn kennissenkring heeft. Maar goed, natuurlijk is Derksen geen racist en natuurlijk zijn Marokkaanse voetballers niet doorsnee. En als ze fanatieke ramadanners zijn, dan heb je in die periode verdomd weinig aan ze. Het is, kortom, de zoveelste kwestie waarin iedereen een beetje gelijk heeft. Zowel Derksen als de aanklagers van Derksen.

Lees ook: Memphis, de man van 6 miljoen

Het einde van Van Gaal

Manchester United werd afgelopen week afgedroogd door Tottenham Hotspur. Het krediet van Louis van Gaal is nu echt op. Het zijn niet alleen de schreeuwende Engelse schandaalbladen die zijn hoofd eisen, het zijn nu ook de serieuze voetbalvolgers die geen enkele reden meer kunnen bedenken om Van Gaal nog langer te handhaven als trainer. United speelt zonder systeem, zonder werklust en zonder inspiratie. De gemiddelde lopende band-arbeider gaat met meer plezier naar zijn werk dan een speler van United. Kwam nog bij dat Zlatan liet weten dat hij best naar United wilde komen, maar alleen als Van Gaal er niet meer rond zou lopen. De dagen van Van Gaal zijn geteld.

Zlatan is een verliezer

Dinsdag werd Paris St. Germain uitgeschakeld door Manchester City in de Champions League. Volkomen terecht. Mijn ergernis betrof Zlatan Ibrahimovic, die een apathische indruk maakte en liever niet de volgende ronde wilde bereiken omdat hij op die dinsdag en woensdag wel wat beters te doen had. Ik bedacht opeens dat hij behalve landstitels eigenlijk nooit iets gewonnen heeft. Hij verdient tientallen miljoenen, is een unieke voetballer, maar ook de ultieme verliezer. Hij gaat waarschijnlijk de geschiedenis in als de beste voetballer die geen belangrijke internationale titel won. Nieuwe werkgevers zijn gewaarschuwd.

De eredivisievoorspellingen (en wat ze opleveren bij het gokken)

Als u vorige week 100 euro had ingelegd zoals ik u adviseerde, dan had u 15 euro verloren. Had u beter niet kunnen doen. Maar deze keer maken we alles goed, zijn we niet bang voor boude voorspellingen en gokken we zo:

Op deze zes wedstrijden zetten we 15 euro per wedstrijd in, op de combinatie van alle wedstrijden samen ook nog eens 10 euro. Hebben we alles goed, dan levert de inzet van 100 euro ons een bedrag op van 1.103 euro. Niet slecht. Volgende week vanwege vakantie onzerzijds geen tips. Dan moet u het zelf maar uitzoeken.

-Frans Lomans, hoofdredacteur Panorama