/https%3A%2F%2Fcdn.pijper.io%2Fcore%2Fpanorama-fallback1.png)
Niet iedereen is blij met Pokémon GO, de app die in korte tijd is uitgegroeid tot een hype van ongekende omvang. Zo hebben een paar agenten een geschil met Pokémon Sandshrew..
Vrijdag schreven we over Pokémon GO, de nieuwe app van Nintendo waarmee de nog altijd populaire monstertjes ein-de-lijk realiteit zijn geworden. Met behulp van je smartphone kun je nu in de werkelijke wereld op Pokémon jagen, net zoals Ash Ketchum uit Pallet Town dat in de serie deed. Lang verhaal kort: drie dagen later is het spel uitgegroeid tot een wereldwijde hype van ongekende omvang.
Lees ook: Pikachu is van naam veranderd
Politiebureau
Dat heeft gevolgen. Zo trof één onfortuinlijke Amerikaanse Pokémon GO-speler al een lijk aan. Daarnaast zijn op meerdere plekken - waaronder Tilburg - spelers beroofd. Ook heeft de game al tot ongelukken geleid. En dan zijn er nog de 'Gyms', waar je als speler je Pokémon kan trainen. De app verwerkt deze Gyms voornamelijk in en rond publieke gebouwen. Dat verklaart waarom Pokémon-trainers in spe een politiebureau in Darwin - een stad in het noorden van Australië - massaal bestormen.
Totdat..
Ja, er zit dus een 'Sandshrew' (Pokémon nummer 27 in de Pokédex) in het politiebureau van Darwin en spelers willen 'm maar wat graag vangen. Gelukkig kunnen de dienders nog wel de humor van de hype inzien. Totdat ze echt naar binnen lopen, natuurlijk. Opvallend genoeg zagen we een soortgelijk bericht in Nederland. De politie van Amsterdam Boven IJ knalde afgelopen weekend het volgende bericht de wonderlijke wereld van het wereldwijde web op. Onduidelijk is of er in dat bureau ook een Gym aanwezig is..
Wij gaan weer even Charizard zoeken.