We hadden de pizzaburger al. Nu is er de 'hamdog'. Jawel, een broodje hamburger én hotdog ineen. Accepteert de Nobelstichting nog inzendingen?
Stel je voor: Oranje speelt en jouw maten komen over de vloer om negentig minuten te vloeken en tieren op Danny Blind, de elf op het veld, de tegenstander en natuurlijk de arbiter. Pilsje in de hand, gezelligheid alom. Maar wat schotel je ze eigenlijk voor? Chips? Saai! Toastjes met paté, brie en kruidenboter? We lijken wel een stel wijven dat aan een Pretty Little Liars-marathon begint. Plankje oude kaas en metworst misschien? Daar zijn verjaardagen voor. Knaks? Kinderfeestjes. Bitterballen met een flinke dot mosterd dan? Gaap. Partysnacks dan maar?! Dat kennen we nou wel. Tsja, wat blijft er dan in hemelsnaam nog over?
Lees en zie ook: babes eten 's werelds heetste peper: gaat gruwelijk fout (VIDEO)
De ideale snack
Tromgeroffel, alstublieft. Australiër Mark Murray verlost ons van ons lijden. In 2004 bedacht deze halfgod de 'hamdog', een broodje hamburger én hotdog ineen. De ideale snack voor kleine én grote jochies, als je het ons vraagt. In 2009 verkreeg hij patent op deze wonderlijke creatie en nu, zeven jaar later, heeft 't ge-wel-dige broodje het eindelijk tot de krantenkoppen in Europa geschopt. En dat werd tijd ook!

Hoofdpijndossier
Een goeie hamdog in elkaar draaien vereist niet al te veel benodigdheden. Het recept van Murray: douw een worst keurig tussen een in tweeën gesneden hamburger en maak het broodje vervolgens af met sla, tomaat, kaas en augurk. Ook voegt Murray drie sausjes aan het geheel toe: mosterd, mayo en tomatensaus. Het speciale broodje is wel een hoofdpijndossier. Een bakker in Perth, de thuishaven van Murray, maakt ze op 't moment met de hand, maar Murray is hard aan het werk de productie te automatiseren.
Wie importeert het idee?