De beste manier om moderne criminaliteit te bestrijden is door de misdaad in het kruis te tasten, ofwel daar waar de portemonnee doorgaans zit. Zo schrijven Jan Tromp en Pieter Tops in hun boek De Achterkant van Nederland, dat vorige maand uit kwam. De politie in Limburg lijkt zich daar goed van bewust. Vandaag doen diverse teams invallen bij organisaties die verdacht worden van het witwassen van crimineel geld.
Het Openbaar Ministerie schrijft in een zojuist gepubliceerd persbericht: "In een onderzoek naar witwassen doorzoeken de politie en de FIOD, onder leiding van het OM, op dinsdag 14 februari een aantal locaties in Zuid-Limburg. Dit gebeurt in het kader van een strafrechtelijk onderzoek naar twee stichtingen die ervan worden verdacht betrokken te zijn bij het witwassen van gelden."
Het onderzoek zou in 2015 gestart zijn. De betrokken stichtingen zijn Stichting Islamitisch Centrum Westelijke Mijnstreek en de Stichting Baby Care. De doorzoekingen die momenteel worden uitgevoerd, vinden plaats in de gemeenten Sittard-Geleen, Beek, Heerlen en Stein. Het merendeel van de locaties betreft woningen. Daarnaast worden enkele bedrijfspanden, een loods en een gebedshuis doorzocht. Het onderzoek richt zich volledig op de geldstromen van de betrokken stichtingen, zo schrijft het OM verder.
Opvállende namen, dat Stichting Islamitisch Centrum Westelijke Mijnstreek en de Stichting Baby Care. Een blik op de website van die eerste organisatie leert dat het hier ondermeer om een moskee in Geleen gaat en een sociale werkplaats. De Stichting Babycare zou zich ondermeer bezig houden met het ondersteunen van de zwakkeren in de Gazastrook. Maar dit zijn dus maatschappelijke organisaties die gebruikt zijn om een front op te richten, zou je mogen stellen. De foto hierboven komt van de Babycare-website.