Het was tot nu toe een rampzalig weekend voor Fernando Alonso. De Spanjaard viel in de eerste training al na twee bochten uit met een probleem aan zijn power unit. De tweede training ging beter, maar toch had Alonso nog wel wat te klagen. De derde training verliep vlekkeloos, maar pas bij de kwalificatie trok Alonso alles uit de kast.
Dat Alonso de tweede kwalificatieronde overleefde mocht al een wonder worden genoemd, maar dat hij daarna ook nog zevende werd achter de zes coureurs van de drie topteams was een daverende verrassing.
Na afloop was er maar één reden dat Alonso zo goed reed. "Het publiek heeft me geholpen. En misschien komt het ook wel door het rijden op de ovals, daar heb ik geleerd hard te rijden op de rechte stukken." Daarmee verwees de Spanjaard naar zijn uitstapje naar de Indy 500.
Lees ook: 'Brown begrijpt tennissende Alonso'
"Het was een goede kwalificatie. De zevende startpositie is echt een cadeau. Dus ik ben benieuwd wat we vandaag kunnen klaarspelen .Op deze baan is het lastig inhalen, dus we gaan proberen de positie vast te houden."
Zal Alonso dan eindelijk eens gaan finishen..