De grote verliezer van de kwalificatie was natuurlijk logischerwijs Lewis Hamilton. De Brit verloor in Q2 eerst bijna zijn auto, maar hield hem net uit de vangrail. Toen hij vervolgens met zijn snelle ronde bezig was crashte Stoffel Vandoorne waardoor Lewis niet verder kwam dan plek veertien.
Door de straf van zijn landgenoot Jenson Button mag Hamilton nog wel een plekje naar voren, maar de teleurstelling is er niet minder om. "Ik had problemen met de banden en niet alleen de achterbanden, maar alle vier. Ze werkten voor geen meter. Ik vind dit echt verschrikkelijk."
Lees ook: 'Ferrari op eerste rij, Max vierde'
Hamilton baalde vooral omdat hij na vorig jaar graag weer op de hoogste trede had willen staan in Monaco. "Dit is zo'n geweldig weekend. Valtteri komt uiteindelijk nog heel dicht bij P1. Als ik had mee kunnen doen had ik ook in de buurt kunnen komen om morgen mee te kunnen strijden voor de prijzen."
Maar Lewis, Monaco kent eigenlijk altijd een grote verliezer.