Er is nieuwe informatie naar buiten gekomen over de verdachte van de moord op Romy. Hij blijkt een boerenzoon uit Lunteren te zijn en kent het meisje via vrienden meldt het AD.
De verdachte blijkt dus uit Lunteren te komen, wat vlakbij de woonplaats van Romy is (Hoevelaken). Een vriend van hem had volgens het medium twee jaar geleden verkering met Romy. De twee maakten samen video’s en plaatsten ze op Youtube.
Daarnaast is de verdachte ook bevriend met een jongen die op dezelfde school zit als Romy. Het lijkt er op dat hijzelf niet op die school zat. Of de twee de laatste tijd contact hadden, is nog niet bekend.
UPDATE: De veertienjarige jongen die is aangehouden, wordt naast het vermoorden ook verdacht het van het seksueel misbruiken van het 14-jarige meisje. Hij wordt donderdag voorgeleid aan de rechter meldt het OM.
Savannah
De politie beweert nog altijd dat de zaken van Romy en Savannah los van elkaar staan. Er zijn daarom ook aparte rechercheteams die niets met elkaar te maken hebben. De verdachte in de zaak van Savannah Dekker komt uit Den Bosch en heeft het meisje leren kennen via social media. Dat lijkt dus nu een wezenlijk verschil te zijn tussen de twee zaken.
Toch blijft het apart dat twee zaken met veel overeenkomsten niets met elkaar te maken lijken te hebben.
Waarschuwingen
Ondanks dat er twee verdachte zijn opgepakt, hebben een aantal scholen in de regio geïnstrueerd om waakzaam te blijven. Ze adviseren hun leerlingen daarom ook om niet alleen, maar in groepjes naar huis te fietsen.