Vandaag is een bijzondere dag voor de liefhebbers van de true crime docu-serie Making a murderer, een Amerikaanse documentaireserie uitgebracht op 18 december 2015 voor de streamingdienst Netflix. De serie is gefilmd over een periode van tien jaar door Laura Ricciardi en Moira Demos. Het belicht het verhaal van de verstandelijk beperkte Brendan Dassey. Deze jongen is in 2007 veroordeeld tot een levenslange gevangenisstraf. Een hof in de Amerikaanse staat Wisconsin heeft dat vonnis vannacht (Nederlandse tijd) verworpen. Dassey zal binnenkort vrijkomen, zo is de algehele opinie.
Netflix heeft inmiddels alweer een nieuwe docu-hitserie gebaseerd op een waargebeurd verhaal, zie ook Wikipedia. Het gaat om de nooit opgeloste moord op zuster Kathy, die in november 1969 moet zijn gedood. Haar auto werd meteen bij haar woning aangetroffen maar haar lichaam werd een paar weken later zwaar mishandeld terug gevonden aan de rand van de Amerikaanse stad Baltimore. De titel: The Keepers. Kijken dus!
De serie van docu-maker Ryan White volgt twee oud-studenten van het nonneninternaat waar Kathy werkzaam was. Zij hebben zich inmiddels opgeworpen als twee speurneuzen eerste klas. De ene is sociaal heel vaardig, en de ander is de nerd die graag in archieven neust. Het is meer dan veertig jaar geleden maar toch willen deze personen de waarheid naar boven halen. Wie heeft zuster Kathy gedood?

In Amerika is de op 17 mei 2017 uitgekomen serie inmiddels al een groot succes, en Nederland zal snel volgen, zo vermoeden we.
Centraal staat het idee dat de in 2001 overleden vader Vader Maskell een enorme smeerlap was, die zich vergreep aan de studentes. En dat zuster Kathy dit wilde onderzoeken en aankaarten, dat men dat niet leuk vond. Dat ze dood moest. Dat haar dood vervolgens zwaar onder de groene zoden is gestopt. Een cover up, om de misdaden binnen de kerk- en het schoolsysteem te maskeren.
Maskell was een decaan op de Archbishop Keough-school, waar Cesnik ook lesgaf, die de leerlingen onder zijn hoede systematisch misbruikte. Begin jaren negentig zijn de eerste studentes aan zijn school gaan getuigen van de verkrachtingen en aanrandingen waaraan hij ze bloot stelde. Maar het onderzoek loopt nog steeds omdat de moord nooit helemaal opgelost is.

Zuster Cathy is een vrouw van wie slechts enkele foto's bewaard zijn gebleven. Zij heeft een diepe indruk gemaakt op haar leerlingen.

We raden u af om hier de eerste aflevering te kijken.Kijk gewoon op Netflix.