Morgen gaan ze namelijk op bezoek bij Manchester City, momenteel het allerbeste team van Europa.
Afgelopen zaterdag zagen we in de Kuip het zoveelste kat-en-muisspelletje van dit seizoen. Feyenoord aan de bal, Feyenoord dat de wedstrijd domineert, Feyenoord dat kans na kans krijgt, maar ook Feyenoord dat weigert om de trekker over te halen. De aureool die vorig jaar boven de Kuip hing, die van de onoverwinnelijkheid, is door een slechtgezinde herfststorm weggeblazen. De herfst doet Feyenoord vooralsnog geen goed, net op het moment dat de allerzwaarste uitwedstrijd denkbaar op het programma staat: morgen, 20.45 uur, Manchester City-uit in de Champions League.
@backlink(167391)
Thuisblijven is geen optie, anders had Giovanni van Bronckhorst het misschien wel overwogen. Want met 3-0 reglementair verliezen is nog altijd beter dan met 6-0 de boot in gaan, zal hij wel gedacht hebben. Hij moet dus met iets beters komen. Iets beters in ieder geval dan wat Feyenoord in de laatste vijf competitieduels (vier keer gelijk, één keer verlies) heeft laten zien. Voor wat het waard is. Voetballend zal er zeer waarschijnlijk geen maat staan op de voetbalmachine van Pep Guardiola, ook al zou Feyenoord met dezelfde achterhoede spelen als waarmee het vorig jaar kampioen werd (dus met Van der Heijden en Botteghin).
Om niet meteen vanaf het allereerste fluitsignaal naar de slachtbank te worden geleid, hebben wij vier geheel vrijblijvende tips voor Giovanni.
1.Zet de spelersbus voor het eigen doel. Ervan uitgaande dat Feyenoord morgen met een normale touringcar naar het stadion rijdt, is die bus 15 meter lang (dus twee keer de lengte van het doel) en sowieso hoger dan de lat. Knappe jongen als je daar dan een bal tussen de palen weet te krijgen.
2.Vanaf de allereerste seconde zetten Karim El Ahmedi, Steven Berghuis, Nicolai Jørgensen, Tonny Vilhena en Sven van Beek een grove sliding in op de benen van hun directe tegenstander en krijgen alle vijf direct rood: wedstrijd gestaakt bij een 0-0 stand.
3.Een uur vóór de wedstrijd bellen we met de teammanager van Manchester City, vertellen we dat er is ingebroken bij Kevin De Bruyne en dat zijn Playstation is gejat. Die raakt van pure ellende geen bal meer in de wedstrijd.
4.Geld bieden. Zeg gewoon als Feyenoord zijnde: “Weet je wat, in dat nieuwe stadion van ons kunnen we best wel wat stoelen van mindere kwaliteit plaatsen. Scheelt weer een paar ton waarmee we City best tot een gelijkspelletje kunnen verleiden. Ze zijn toch al door naar de knockout-fase.”
Probeer het nou gewoon: al het andere heeft waarschijnlijk geen zin.