Entertainment

Deze ‘nieuwe’ functie komt naar Facebook

Als het aan Facebook ligt, krijg je binnenkort ook foto’s van jezelf te zien waarin je niet bent getagd. Hiervoor gebruikt het sociale medium gezichtsherkenningssoftware.

Redactie Panorama
1 minuut
https://cdn.pijper.io/core/panorama-fallback2.png

De functie is niet helemaal nieuw. In veel andere landen wordt deze manier van gezichten herkennen al gebruikt. Nu wordt het langzaam in Europa geïntroduceerd om te kijken of het ook hier werkt, meldt Silicon Republic. Eerder was het nog niet toegestaan in de EU omdat het niet aan privacywetgeving voldeed.

GDPR

Binnenkort mag de herkenning alsnog worden toegevoegd omdat het Europese GDPR in mei wordt uitgerold. In de General Data Protection Regulation is opgenomen hoe bedrijven moeten omgaan met de pricacy van consumenten. Hierdoor moeten ze informeren welke informatie van jou is opgeslagen en welk doel het heeft. Door de nieuwe software kan Facebook dus herkennen of er nog meer gegevens over jou rondzweven op hun site, zonder dat je het wist.

@backlink(169805)

Controversieel

Facebook in combinatie met privacy is continu onderwerp van gesprek. Ook deze nieuwe functie kan weer voor een hoop onrust zorgen. Ondanks dat het goed is dat je erachter kunt komen of jouw foto's door anderen worden gebruikt (op een negatieve manier), weet het sociale medium nog meer over jou in geheel. Naast alle data die je zelf hebt ingevoerd, herkent het bedrijf nu ook informatie waar jij nooit om hebt gevraagd. De optie is trouwens ook uit te vinken in de instellingen, zodat jij de foto's niet meer ziet.