Iedere dag het nieuws dat echte mannen interesseert

Finale Champions League van 2020 in Istanbul

KIEV (ANP) - Istanbul huisvest over twee jaar de finale van de Champions League. Het bestuur van de Europese voetbalbond UEFA wees de eindstrijd van 2020 toe aan het Atatürk Olympisch Stadion, dat in 2005 ook al diende als decor van de finale van de Champions League. AC Milan stond toen halverwege met 3-0 voor tegen Liverpool, maar de Engelse club wist zich in het eerste kwartier na rust terug te knokken tot 3-3 en zegevierde uiteindelijk via strafschoppen.

https://cdn.pijper.io/core/panorama-fallback1.png

Istanbul kreeg de voorkeur boven het Estádio da Luz in Lissabon, de thuishaven van Benfica. Daar pakte Real Madrid in 2014 de eindzege in het belangrijkste Europese bekertoernooi door stadgenoot Atlético met 4-1 te verslaan. De finale van volgend seizoen is in Wanda Metropolitano, het nieuwe stadion van Atlético.

De eindstrijd van de Europa League is in 2020 in de Poolse stad Gdansk. De winnaars van de twee Europese toernooien treffen elkaar in Porto voor de strijd om de Europese Supercup.