/https%3A%2F%2Fcdn.pijper.io%2Fcore%2Fpanorama-fallback2.png)
,,We waren een paar stappen verwijderd van de vorming van een regering, en we zijn tegengehouden omdat er in ons kabinet een minister was die de EU bekritiseerde'', zei Di Maio tegen de televisiezender RAI.
Di Maio wil dat het parlement zich over de institutionele crisis buigt en dat onder artikel 90 van de grondwet op een afzettingsprocedure tegen Mattarella wordt aangestuurd. Zo'n procedure kan aan de orde zijn bij vermoedens van hoogverraad of het schenden van de grondwet.
M5S en de Lega, de partijen die samen een coalitie willen vormen, hadden Savona naar voren geschoven als kandidaat voor de post van minister van Economie. In een televisietoespraak zei Mattarella dat Savona Italië mogelijk uit de euro zou hebben geduwd.