Iedere dag het nieuws dat echte mannen interesseert

Deventer toneel nieuwe onderwijsstaking

DEVENTER (ANP) - Ontevreden onderwijzers uit de provincies Gelderland en Overijssel komen woensdag bijeen in Deventer. De leerkrachten eisen nog steeds meer geld en doen dat met een al geruime tijd lopende estafettestaking door het land.

https://cdn.pijper.io/core/panorama-fallback2.png

Een beter salaris is nodig om bestaande leerkrachten voor het basisonderwijs te behouden en nieuwe aan te trekken, herhaalt het organiserende PO-Front.

De kloof tussen de salarissen in het primair onderwijs en voortgezet onderwijs zou dicht moeten. Zo is te voorkomen dat de huidige leerkrachten overstappen naar het voortgezet onderwijs of het onderwijs helemaal verlaten, denken de organisatoren van de actie. Ook moet de instroom op pabo’s groter worden, zegt het PO-Front, dat bestaat uit de organisaties AOb, AVS, CNV Onderwijs, FNV, FvOv, PO in actie en PO-Raad.