Nieuws

Nederlanders teruggetrokken uit Kidal in Mali

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse militairen die waren gelegerd in Kidal, een vooruitgeschoven post in Mali, zijn teruggetrokken. Ze kunnen in het ziekenhuis daar niet meer rekenen op goede zorg als hun iets ernstigs overkomt, heeft Defensie geconstateerd.

Redactie Panorama
https://cdn.pijper.io/core/panorama-fallback2.png

Het twintigtal Nederlandse verkenners, dat voor de missie van de Verenigde Naties in Mali inlichtingen verzamelt, valt terug op Gao. In die stad, die een stuk zuidelijker ligt, sluiten ze aan bij de overige Nederlandse militairen in het Sahelland.

Over het ziekenhuis in Kidal, waar gewonde militairen zouden worden behandeld door Togolese medici, zijn al langer zorgen. Na het mortierongeval dat twee Nederlandse militairen het leven kostte, concludeerde de Onderzoeksraad voor de Veiligheid dat de zorg voor de Nederlanders in Mali tekortschoot. Defensie houdt vol dat het Togolese personeel tot dusver wel degelijk voldeed, maar dat daar nu verandering in is gekomen.