Iedere dag het nieuws dat echte mannen interesseert

Weer bloedige confrontaties bij grenshek Gaza

GAZA (ANP) - Israëlische troepen hebben zes Palestijnen doodgeschoten tijdens nieuwe onlusten in het grensgebied tussen Gaza en Israël. Dat meldt het Palestijnse ministerie van Volksgezondheid in de Gazastrook, waar Hamas aan de macht is. Er raakten volgens het ministerie ook zeker zestig mensen gewond, onder wie tien minderjarigen.

https://cdn.pijper.io/core/panorama-fallback2.png

Het Israëlische leger meldt dat ongeveer 14.000 Palestijnen zich hadden verzameld aan de grens. Betogers gooiden onder meer met stenen en explosieven. ,,Terroristen lieten een bom afgaan aan de grens tussen Israël en Gaza en vielen een legerpositie aan binnen Israël'', meldt het leger op Twitter. ,,Alle terroristen zijn gedood door militairen.''

Het is al maanden onrustig bij het grenshek tussen Israël en het verarmde Palestijnse kustgebied. Er wordt wekelijks gedemonstreerd door Palestijnen. Zij eisen onder meer een recht op terugkeer naar gebieden die nu tot Israël behoren.