Juichen
Wade speelde in de tweede ronde van het WK Darts tegen de Japanner Seigo Asada. De Engelsman dartte slecht, maar won wel. Tijdens de partij juichte Wade meerdere malen recht in het gezicht van de Japanner. Dat kwam hem op veel kritiek te staan, onder meer van oud-darter en columnist. Wayne Mardle. “Ik heb hier geen woorden voor. Deze agressie is onacceptabel. Hopelijk realiseert Wade zodra hij wakker wordt dat hij een fout heeft gemaakt.”
WTF? Zo zie je James Wade zelden! #rtl7darts pic.twitter.com/fNko9cAO6w
— RTL7Darts (@rtl7darts) 19 december 2018
Normaal
Na de partij voor liet Wade voor de camera van RTL 7 weten dat hij in zijn ogen niets fout had gedaan. “Waarom niet, waarom zou ik dat niet midden in zijn gezicht doen? Nu wil ik winnen voor mijn zoontje ten koste van alles. Er zijn meer emoties. Het is niet persoonlijk bedoeld,” verklaarde de darter zelf. Ook bij Sky Sports gaf Wade een bizar interview: 'Ik doet het voor mijn zoontje en mijn land," zo gaf Wade aan. Om te vervolgen met: "Ik wilde hem pijn doen. Ik wilde hem in zijn gezicht slaan."
"I wanted to hurt him, I wanted to really hurt him in his face."
— Sky Sports Darts (@SkySportsDarts) December 19, 2018
Some bizarre post-match comments from James Wade after his tie-break win over Seigo Asada.
Watch live on Sky Sports Darts or follow it here: https://t.co/oBngD5seUy #LovetheDarts pic.twitter.com/NdI3k5mLX9
Sorry
Een dag erna komt hij op zijn uitspraken terug en heeft hij via een officieel statement zijn excuses aangeboden. Hij zegt geschokt en teleurgesteld te zijn over zijn eigen gedrag.
Official statement. pic.twitter.com/UsRnZpYKVB
— James Wade (@JamesWade180) 20 december 2018