Het ging niet gemakkelijk voor Van de Pas in de eerste set. De Nederlander had het aan de de missers van Alcinas te danken dat hij nog de eerste leg pakte. En bij een 2-1 stand deed de Spanjaard dat opnieuw waarna Van de Pas na missers op dubbel acht en dubbel vier wel de dubbel twee wist te vinden. Daardoor won hij de eerste set met 3-1.
Het gaf 'Big Ben' net dat stukje zelfvertrouwen wat hij nodig had. Hij brak Alcinas meteen in de tweede set. Het was de op maat naar een 2-0 voorsprong al gooide Alcinas tussendoor nog wel een 105 finish. In de derde set pakte Alcinas meteen de eerste leg door Van de Pas te breken, maar de Brabander liet zich niet van zijn stuk brengen en knokte zich terug naar 2-1. Vervolgens miste Van de Pas wel drie pijlen voor een 3-0 voorsprong en kwam Alcinas terug tot 2-1 in sets.
HUGE 160 CHECKOUT FROM VAN DE PAS#WHdarts pic.twitter.com/nfQtW2BXWz
— PDC Darts (@OfficialPDC) December 27, 2018
Gelijk
Goed was het allerminst dus in Alexandra Palace zo vlak na de kerstdagen, maar in dat foutenfestival was Van de Pas wel de betere. Hij brak de Spaanse automonteur ook meteen aan het begin van de vierde set. Met een 160 finish liet hij ook een prima vervolg zien, maar het ging opnieuw mis en dus stond het zo maar 2-2.
INCREDIBLE SCENES | Alcinas crawls it back level to make it 2-2! ?#WHdarts pic.twitter.com/loU7T4JCxO
— PDC Darts (@OfficialPDC) December 27, 2018
Hoge Finish
Van de Pas en Alcinas speelden gezamenlijk misschien wel de slechtste wedstrijd op dit WK. Ook in de vijfde set was het hard werken voor beide mannen om de triple te vinden. Opnieuw kwam het tot een vijfde leg en toen was daar vanuit het niets Van de Pas met een finish van 149. Dus pakte hij een nieuw voorsprong en was hij nog één set verwijderd van de overwinning.
Alcinas deed aan het begin van set zes ook een duit in het zakje met een 111 finish. In leg vier voor een 2-2 stand deed Benito van de Pas het nogmaals met een 151 finish. Met zijn tweede 180 en een 134 score nam hij ook het initiatief over van de Spanjaard. Via dubbel twee won hij uiteindelijk de wedstrijd met 4-2.
ROUND THREE DRAWS TO A CLOSE | Van de Pas takes the win over Alcinas in a marathon affair! ?#WHdarts pic.twitter.com/moceb8JcP0
— PDC Darts (@OfficialPDC) December 27, 2018