Nieuws

Eerder extra geld tegen werkdruk leerkrachten

DEN HAAG (ANP) - Basisscholen krijgen eerder extra geld om de werkdruk te verlichten. Dit schooljaar kreeg een gemiddelde school daarvoor al 35.000 euro, maar dat wordt na de zomer jaarlijks een halve ton, schrijft verantwoordelijk minister Arie Slob aan de Tweede Kamer.

Redactie Panorama
https://cdn.pijper.io/core/panorama-fallback1.png

Basisscholen verdelen op dit moment de taken voor volgend schooljaar. Ze kunnen met het naar voren gehaalde extraatje bijvoorbeeld voor na de zomer extra juffen en meesters aannemen. Of een muziek- of gymleerkracht, een onderwijsassistent of een conciërge. Maar ze kunnen het geld ook besteden aan automatisering, die onderwijzers werk uit handen kan nemen.

Het kabinet besloot bij zijn aantreden al geld uit te trekken om de druk op leerkrachten te verlichten. Dat loopt op tot 430 miljoen in het schooljaar 2021/2022 en de jaren daarna, 65.000 euro voor een gemiddelde school. Het onderwijs vond dat veel te lang duren en drong erop aan dat Slob het geld eerder beschikbaar zou stellen.