Aan tafel tegenover Henk Dissel, in Snackbar de Neus in Zeist, zit Frans Koch, zijn mental coach. Zijn helderziende mental coach. “Eerst geloofde ik er niet in, in al die voorspellingen van Frans,” zegt Henk over de magische krachten van de man die hij al sinds zijn 13de kent. “Maar toen ik in 2012 met de Toppers mocht optreden, iets wat hij mij als 15-jarige al voorspeld had, dacht ik: misschien heeft hij tóch gelijk.”
Trots vertelt Henk over alle voorspellingen van Frans die uitgekomen zijn. Zoals die keer dat hij in 2008 meedeed aan de Sterren Academy, een talentenjacht van de TROS. Wachtend op een belletje van de TROS-directeur, die bekend zou maken of Henk uit een paar duizend deelnemers bij de laatste tien zou worden gekozen, ging de telefoon in huize Dissel. Henks vader nam op. Aan de andere kant van de lijn klonk alleen niet de stem van de TROS-directeur, maar die van Frans. “Gefeliciteerd met Henk,” zei hij. “We hebben nog niks gehoord,” zei Henks vader, waarna hij snel ophing. Even later werd er opnieuw gebeld. Deze keer was het wel de TROS-directeur. Henk zat bij de laatste tien.
Henk: “Vorig jaar heb ik Frans mijn nummer Ware liefde laten horen. Meteen zei hij: Ik voel dat je geen dag langer moet wachten, maar dit nú moet uitbrengen. Dus dat deed ik. Binnen een dag stond het op één in de iTunes Top 100, mijn eerste nummer 1-hit. Weer een dag later overleed Whitney Houston. Toen stond zij bovenaan. Als ik een dag langer had gewacht, was ik te laat geweest. Dan had ik nu nog steeds geen nummer 1-hit gehad.”
:max_bytes(70000)/%23source%2Fpanorama%2Fuploads%2F2020%2F01_januari%2Fhenk_dissel_2.jpg)
18 miljoen keer
“Jij bent Henk. Henk met een dijk van een stem. Dat is een gave. Jij bent aan het bouwen. Je groeit. Jij gaat eruit halen wat erin zit,” zegt Frans aan tafel tegen Henk, over de frikandel speciaal en een portie patat heen.
Frans doet meer dan de toekomst van Henk voorspellen. Ook op mentaal vlak begeleidt hij zijn pupil, die zegt nogal eens wakker te kunnen liggen van negatieve reacties over hem op de sociale media. Daar moet hij tegen kunnen, vindt Henk zelf. Zeker gezien de ambities die hij heeft. “Sommige artiesten zijn tevreden met wat ze hebben. Die willen hun hele leven in kroegen blijven zingen,” zegt Henk. “Ik niet. Ik wil in het rijtje Marco Borsato, René Froger, Jan Smit staan. Ik wil de grootste zanger van Nederland worden.”
Dit is een voorstukje uit ons blad. Wil je het hele interview met Henk Dissel lezen? Bestel de nieuwe Panorama dan HIER, of lees het op Blendle.