Nieuws

Frankrijk trekt troepen niet terug uit Irak

BAGDAD (ANP/RTR) - Frankrijk is voorlopig niet van plan zijn troepen terug te trekken uit Irak, omdat de strijd tegen terreurbeweging IS nog steeds een prioriteit is voor het land. Dat maakt de Franse regering bekend. De beveiliging voor de 160 Franse militairen in Irak is wel aangescherpt.

Redactie Panorama
https://cdn.pijper.io/core/panorama-fallback2.png

De NAVO zei gelijktijdig een deel van het personeel uit Irak weg te halen uit angst voor de onrust. "We nemen voorzorgsmaatregelen om onze mensen te beschermen", aldus een NAVO-medewerker. De NAVO heeft zevenhonderd man personeel in Irak voor een trainingsmissie.

Het Iraakse parlement stemde zondag voor het wegsturen van alle buitenlandse troepen die zijn aangesloten bij de coalitie tegen IS die door de Verenigde Staten wordt geleid. De Iraakse regering moet zich nog buigen over dit voorstel.

Trainingsmissie stilgelegd

Nederland maakte maandag bekend dat de trainingsmissie in Irak volledig is stilgelegd vanwege de toenemende onrust. Duitsland trekt een deel van de militairen terug.

De VS willen geen militairen terughalen uit het Midden-Oosten. Dat land wil zelfs ruim 3000 extra militairen sturen.